Vata doša: kaip atkurti pusiausvyrą savyje?

Vata doša: kaip atkurti pusiausvyrą savyje?

Kartais gyvenimas gali priblokšti. Stresą keliantis darbas, mokslai, santykiai ir net maistas, kurį valgome, gali išbalansuoti. Dėmesys Vata došai yra puikus būdas tai nustatyti ir atkurti asmeninę harmoniją. Kartais nelengva pastebėti šį išsibalansavimą. Dar sunkiau gali būti žengti žingsnius Vatos koregavimo link, bet mes esame tam, kad jums padėtume!

Vata doša? Kas tai?

Ajurvedoje Vata yra vienas iš trijų pagrindinių kūno konstitucijos tipų. Vata yra pagrindinė jėga, kuri kontroliuoja kūną ir jo judesius. Tai reiškia, kad Vata valdo viską - nuo kraujotakos iki hormonų, raumenų judėjimo ir net emocinio stabilumo. Visi svarbūs aspektai to, kas mes esame ir kaip elgiamės, yra susiję su Vata! 
Yra daugybė priežasčių, kodėl svarbu išlaikyti subalansuotą Vata došą. Štai trys
pagrindinės:
Išlaikykite ramią proto būseną. Tinkamai subalansuota Vata leidžia jums sutelkti dėmesį ir produktyviai suvaldyti stresą savo gyvenime.
Skausmo suvaldymas. Dauguma skausmų kūne kyla dėl nesubalansuotos Vata došos. Vatos pusiausvyros palaikymas ne tik padeda sumažinti skausmą, bet ir gali padėti išspręsti problemas, susijusias su įvairiais fiziniais negalavimais.
Emocinis stabilumas. Visi žinome, kad emocijas gali būti nepaprastai sunku sukontroliuoti.Dėl to yra labai svarbu atkreipti dėmesį į savo Vata došos poreikius! Bendras savimonės supratimas, sąmoningumas labai padeda sukurti emocinį stabilumą, kuris gali būti pritaikytas visose gyvenimo srityse.

Kokie yra požymiai, rodantys, kad reikėtų skirti dėmesio jūsų Vata došai? 

Dabar jūs žinote, kas yra Vata doša, ir keletą priežasčių, kodėl svarbu išlaikyti jos
pusiausvyrą.  Jums gali kilti klausimas, ar jūsų Vata došą reikia šiek tiek pakoreguoti. Kad padėtume jums išsiaiškinti, ar jūsų Vata yra sutrikdyta, pateikiame sąrašą, kas galėtų daryti įtaką Vatos disbalansui:

Miego stygius, negalėjimas užmigti arba sutrikęs miego ciklas;
Perteklinis kalbėjimas;
Per daug kelionių;
Per daug plaukiojimo ar kito aktyvumo vandenyje;
Šaltų ir (arba) vėjuotų sąlygų poveikis;
Netinkama mityba, valgymas dideliais kiekiais prieš naktį arba valgių praleidinėjimas;
Nereguliarus virškinimas;
Darbas dažnai patiriant spaudimą;
Emocinis disbalansas, kylantis dėl streso, nerimo ar rūpesčių.

Tarkime, jūsų Vata doša išbalansuota. Kas tuomet?

Jei tyrinėdami pateiktą sąrašą supratote, kad jūsų Vata galbūt veikia neišnaudodama savo pilno potencialo, neišsigąskite! Fakto, kad jūsų Vata doša yra nesubalansuota, pripažinimas  yra pirmas žingsnis link to ištaisymo.
Norėdami jums padėti tapti laimingesniais ir sveikesniais, pateikiame keletą patarimų, sukurtų ištaisyti Vata došos disbalansą ir išlaikyti naujai surastą Vata pusiausvyrą:
1. Pasirūpinkite šiluma ir ramybe
Šiltos, jaukios vietos, kur galite susirangyti ir atsipalaiduoti, turėjimas jūsų Vatai padarys stebuklus. Nesvarbu, ar tai šilta lova, karšta vonia ar garinė pirtis, teikianti jūsų kūnui šilumą ir komfortą, tai padės natūraliai ištaisyti Vatos disbalansą. Masažai su šiltais aliejais ir akmenimis yra vienas geriausių būdų išgydyti Vatos sutrikdymą. Apsupkite save šiltomis spalvomis, raminančia muzika ir maloniais aromatais.
2. Tinkama mityba
Maistas yra gyvybiškai svarbus. Jis gali būti ir sukuriantis Vatos disbalansą ir ją
subalansuojantis. Atkreipkite dėmesį į tai, ką valgote. Venkite šalto, šaldyto, džiovinto maisto. Didžiųjų pupelių ar kitų dujas sukeliančių maisto produktų taip pat reikėtų vengti. Būkite atidūs, kai maisto skonis yra kartus arba aštrus. Maisto produktai, kurie yra patiekiami karšti, puikiai tinka taisyti disbalansą. Be to, saldūs, rūgštūs ar sūrūs skoniai gerai šalina disbalansą. Imbiero arbatos gėrimas ir stebėjimas, kad kūnas gautų tinkamą kiekį sveikų riebalų ir aliejų, irgi gali padėti pašalinti disbalansą.
3. Meditacija ir aktyvumas
Meditacija nuramina protą, sumažina stresą ir padeda užmegzti ryšį su savimi. Meditacijos praktika drauge su tinkama mityba bei ir šilumos ir komforto palaikymu yra pagrindinis kelias koreguojant Vatos disbalansą. Lengvų pusiausvyrą ir lankstumą skatinančių pratimų praktikavimas yra dar vienas būdas harmonizuoti Vatą. Joga, pasivaikščiojimai, trumpi žygiai ir šokiai yra keletas veiklos, skatinančios sveiką Vatos pusiausvyrą, pavyzdžių.

Imkitės pokyčių. Pakoreguokite disbalansą.

Nustatę Vatos disbalansą ir atlikę aukščiau nurodytus veiksmus, turėtumėte pajusti pokyčius savo kūne. Vata došos disbalanso koregavimas leis patirti daugiau energijos,susikaupimą ir emocinį stabilumą, tuo pačiu užkertant kelią ligoms ir sumažinant skausmą organizme. Jūsų bendra sveikata pagerės, kai stengsitės pašalinti Vatos disbalansą.
Grįžti į tinklaraštį